kartal escort

ORDU SOSYAL

ÜNYE OTOBÜS TERMİNALİ DOĞAL GAZA KAVUŞUYOR

ÜNYE OTOBÜS TERMİNALİ DOĞAL GAZA KAVUŞUYOR
89 Okunma
12 Temmuz 2020 - 10:27

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye Şehirlerarası Otobüs Terminali’ni doğal gaza kavuşturuyor.

Kurulduğu günden bu yana ısınmak için CNG sistemi (sıkıştırılmış doğal gaz) kullanılan otobüs terminalini doğal gaza kavuşturmak için Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde AKSA Ordu-Giresun Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. tarafından çalışmalar başlatıldı.
Kış ayında kullanımına başlanılacak olan doğal gazla birlikte terminale gelen vatandaşlar ile orada görevli esnaf ve personellere daha rahat bir ortam sağlanacak.

“ALTYAPI ÇALIŞMALARI YAPILIYOR”

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanımız Aytekin Başköy, “Ordu Büyükşehir Belediyemizin işlettiği Ünye Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne doğal gazı getirmek amacıyla çalışmalar başlattık. Burada daha öncesinde doğal gaz hattı bulunmadığından taşıma sistemi ile alımı yapılan sıkıştırılmış doğal gaz kullanılıyordu. Bu anlamda terminalde Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları doğrultusunda AKSA Ordu-Giresun Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. tarafından doğal gaz altyapı çalışmaları yapılıyor. Kış ayında kullanımına başlanacak doğal gazla birlikte hem terminalimizin konforu daha da artacak hem de buraya gelen vatandaşlar ile terminalde görevli esnaf ve personeller daha rahat bir ortama kavuşacak” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.