kartal escort

ORDU SOSYAL

BAŞKAN GÜLER, BALIKÇILARIN SORUNLARINA ÇARE ARIYOR

BAŞKAN GÜLER, BALIKÇILARIN SORUNLARINA ÇARE ARIYOR
24 Okunma
13 Haziran 2020 - 15:21

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’da balıkçıların en yoğun olduğu yerler arasında olan Medreseönü ve Yalıköy balıkçılarıyla bir araya geldi.
Beklentilerin ve taleplerin dinlendiği toplantıda balıkçıların yaşadıkları sıkıntıların çözümü noktasında değerlendirmeler yapılarak konuya ilişkin yol haritası oluşturuldu.

“BALIĞI İŞLEYEREK TİCARETİNİ DE YAPIN”

Ordu’yu balık konusunda merkez yapacaklarını ifade eden Başkan Güler, “Sizlerle çok iyi işler başaracağız. Sizin emeğinizi geri de bırakmayacağız. Dertlerinize ortak çözümler üreteceğiz. İlk başta Türkiye’ye örnek olacağız. Denizimizi canlandırmak için bana bir söz vermelisiniz. Sadece balık tutmakla yetinmeyecek aynı zamanda ürünü işleyerek ticaretini de yapacaksınız. Hatta kendi teknemizi Ordu’da kendimiz yapalım. Ticaret noktasında kurduğumuz ORTAR şirketimizle size bu anlamda destek verebiliriz. Böylelikle Ordu’yu balık konusunda bir merkez yapalım. Teknolojik anlamda eksikliklerimiz olduğu tespitine vardım. Devir teknoloji devri, bizler de teknolojiye ayak uyduracak çalışmalara imza atmalıyız. Bu anlamda ayakları yere basan, hayali olmayan bir çalışma oluşturalım ve gerekli kurumlardan da desteklerimizi alalım” dedi.

“SİZİ FIRSAT OLARAK GÖRÜYORUZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’i kendileri için bir fırsat olarak gördüklerini söyleyen Medreseönü ve Yalıköy balıkçıları, “Buraya tüm balıkçılarımızı temsilen geldik. Balıkçılar olarak sıkıntılarımız var. Sıkıntılarımıza derman arıyoruz. Ordu’nun sizin gibi bir başkanı olması bizim için bir şans. Önemli ölçüde sermaye gerekli bir iş yapıyoruz. Türkiye’deki balıkçılar olarak dünyayla rekabet edecek de bir güce sahibiz. Sizinle birlikte sıkıntılarımızın çözüleceğine inanıyoruz” şeklinde konuştular.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.